مقایسه روترهای سری ASR و ISR سیسکو

مقایسه روترهای سری ASR و ISR سیسکو

در این پست از گروه فنی و مهندسی وی سنتر قصد داریم به مقایسه روترهای سری ASR و ISR سیسکو بپردازیم. در حالی که نام ها ممکن است شبیه به نظر برسند، سری روترهای ASR و ISR سیسکو برای رفع نیازهای مسیریابی متمایز مشتریان مختلف ایجاد شده اند. درباره هر سری روتر بیشتر بدانید تا بتوانید مطمئن باشید که روتر مناسبی را برای سازمان خود انتخاب می کنید.

ASR چیست؟

ASR مخفف عبارت Aggregation Services Router است. روترهای این سری عمدتاً برای مسیریابی لبه استفاده می شوند. آنها برای برنامه های کاربردی با پهنای باند بالا، مانند پخش صدا یا ویدیو، یا کنفرانس ویدیویی ایده آل هستند. سری ASR 9000 دارای قابلیت مسیریابی اصلی نیز می باشد. روترهای ASR همگی می توانند تا 100G اترنت را اداره کنند.

ISR چیست؟

ISR مخفف Integrated Service Router است. اصطلاح “خدمات یکپارچه” نوعی از معماری شبکه را توصیف می کند که برای تضمین کیفیت خدمات شبکه (QoS) استفاده می شود. روترهای سری ISR دارای قابلیت‌های شبکه‌سازی لبه‌ای هستند و اتصال شعبه قابل اعتماد و ایمن را فراهم می‌کنند. ویژگی های اضافی عبارتند از محاسبات ابری، شبکه ایمن، عملکرد چند رسانه ای، و اتصال به تلفن همراه.

چه کسی باید از سری ASR استفاده کند؟

سیسکو روترهای سری ASR را برای شرکت های بزرگ و ارائه دهندگان خدمات برای مسیریابی لبه شبکه ایجاد کرد.

چه کسی باید از سری ISR استفاده کند؟

سیسکو سری ISR را برای مشاغل کوچک تا متوسط ​​یا برای اتصال دفاتر شعب ایجاد کرد.

روترهای سری ASR چیست؟

سری ASR شامل:

  • سری ASR 900
  • سری ASR 1000
  • سری ASR 5000
  • سری ASR 9000

 

سیسکو سری ASR 9000 را برای شرکت های مخابراتی و ارائه دهندگان خدمات ایجاد کرد. سری ASR 1000 و ASR 900 برای شرکت های بزرگ طراحی شده اند. ASR 1000 برای شرکت هایی که به دنبال عملکرد لبه شبکه هستند ایده آل است. و ASR 900 پلت فرمی را برای تجمیع مترو مدولار، پیش انباشتگی موبایل و تجمیع پهنای باند فراهم می کند.

روترهای سری ISR چیست؟

سری ISR شامل:

  • سری ISR 800
  • سری ISR 1900
  • سری ISR 2900
  • سری ISR 3900
  • سری ISR 4000

 

سیسکو روترهای سری ISR را برای محیط هایی که محاسبات کمتری دارند طراحی کرده است. بنابراین حداکثر سرعت اترنت کمتری دارند. به عنوان مثال، ISR 4000 تا 10G اترنت را پشتیبانی می کند. روترهای سری ISR همگی برای خدمات شبکه، محاسبات و WAN پیشرو در صنعت ایجاد شدند.

شباهت های سری ASR و ISR

سری های ASR و ISR هر دو اتصال امن WAN را ارائه می دهند. همچنین هر دو برای ایمن سازی داده های حساس با استفاده از نمایه IPsec موقت PSN تایید شده اند. سری ASR 9000 دسترسی ابری را مانند تمام سری های ISR فراهم می کند. با این حال، هیچ یک از سری های ASR دیگر دسترسی ابری را نمی دهد.

تفاوت های سری ASR و ISR

همانطور که گفته شد، روترهای سری ASR برای شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات هستند، در حالی که سری های ISR برای شبکه های کوچک یا متوسط ​​هستند. از آنجایی که سری های ISR برای محیط های کم محاسباتی هستند، ردپای بسیار کمتری نسبت به سری های ASR دارند.

از آنجایی که سری های ASR برای برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ و شرکت های بزرگ هستند، دارای ویژگی های بیشتر و سطوح عملکرد بالاتری هستند. به عنوان مثال، روترهای ASR می توانند اترنت سریع تری را تا 100 G در مقابل قابلیت های 10 G سری ISR اداره کنند.

سری ASR همچنین دارای تراکم پورت بالاتری است. علاوه بر این، سری ASR 9000 تنها روتر در هر دو سری است که دارای قابلیت مسیریابی هسته است.

انتخاب بهترین روتر برای سازمان شما

با وجود مخفف های مشابهی که نام ها را تشکیل می دهند، این سری روترها بسیار متفاوت هستند و برای سازمان های مختلف ساخته شده اند. اگر کسب و کار شما کوچک تا متوسط ​​است، سری روترهای ISR انتخاب بهتری هستند. برای شبکه‌های سازمانی بزرگ و مسیریابی لبه یا قابلیت‌های پهنای باند بالا، سری ASR انتخاب مناسبی است. اگر هنوز در انتخاب و خرید روتر سیسکو مناسب برای سازمان خود مطمئن نیستید، با کارشناسان ما در گروه فنی و مهندسی وی سنتر تماس بگیرید.

 

 

تبلیغات
استوریج
تبلیغات
خرید سرور
تبلیغات
خرید پاوربانک